تبلیغات
چشم انتظار - آشنایی با کرایولیپولیز

چشم انتظار

چهارشنبه 13 بهمن 1395

آشنایی با کرایولیپولیز

نویسنده: فهیمه سالاری   

کرایولیپولیز

آشنایی با کرایولیپولیز، روش غیرتهاجمی در حذف چربی های موضعی، و مزایای آن


مرکز لیپوماتیک تهران با بهره مندی از پزشکان متخصص لیپوماتیک سعی دارد تا در درمان چاقی و سلامت شما هموطنان عزیز گام بردارد. لیپوماتیک تهران ارائه دهنده انواع روش های لاغری و از بین بردن چربی به دو صورت تهاجمی و غیر تهاجمی مانند لیپوماتیک، کرایولیپولیز، کویتیشن، ابدومینوپلاستی است. برای زیبایی و جوانی پوست روش های تزریق ژل و بوتاکس، تزریق چربی، لیزر موهای زائد و لیفت صورت انجام می شود.
لیپوماتیک,لیپوماتیک تهران,مرکز لیپوماتیک,لیپوماتیک در تهران,درمان چاقی، لیپوماتیک چیست؟، از بین بردن چربی. کرایولیپولیز، کویتیشن،لیزر موهای زائد،،ابدومینوپلاستی،مزوتراپی

همه ما به زیبایی اهمیت می دهیم و از تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی خود آگاهیم. داشتن اندام مناسب از معیارهای غیرقابل انکار زیبایی است. افرادی هستند که دارای پوست و موی خوبی مباشند ولی اندام مناسبی ندارند و این امر زیبایی آنان را کمرنگ می کند. ترفندهای زیادی برای پنهان کردن چربی های ناحیه شکم و پهلو مثل پوشیدن گن و ... وجود دارد ولی این امر مشکلات روانی و اذیت شدن پوست و کاهش اعتماد به نفس را در بردارد. همچنین موقتی است و ناهماهنگی بقیه اعضای بدن را پوشش نمی دهد.

اضافه وزن و چاقی از نشانه های عمل لیپوماتیک عدم کارکرد درست بدن است. بنابراین ابتدا می بایست در شیوه زندگی تان تغییر ایجاد کنید. باید خودتان را دوست داشه باشید؛ به خودتان و بدنتان اعتماد کنید. به زنگ خطرها توجه کنید. غذای مناسب بخورید؛ تحرک بیشتری داشته باشید؛ به  سلامت و زیبایی پوست و اندام خود بیشتر اهمیت دهید. همچنین میتوانید از روش های تسریع رسیدن به اندام ایده آلتان استفاده کنید. ما در اینجا روش هایی را پیشنهاد می دهیم که زیبایی شما را به شما باز می گرداند و در این پروسه همراه شما هستیم.

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز یک پیشرفت عمل لیپوماتیک غیرمنتظره و کارآمد و دارای تاییدیه FDA  جهت حذف چربی های موضعی بدن با استفاده از تکنولوژی نوین  ایجاد خلاء و فشار منفی توام با ایجاد سرمای موضعی میباشد.کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی بوده و لذا عوارض شایع جراحیهای کلاسیک کرایولیپولیز در آن دیده نمیشود.  این روش در حال پیشرفت در جوامع مختلف است و طبق تحقیقات اخیری که در اروپا انجام شده 88% بیماران از نتایج راضی بوده و 82% آن را به سایرین نیز پیشنهاد کرده اند. 

چند ماه بعد از کرایولیپولیز فرد مجددا فتوگرافی شده و وزن و اندازه گیری های لازم بعمل می آید. در ضمن پهلوها به درمان با کرایولیپولیز بسیار عالی جواب داده ولی ناحیه پشت ( Back ) و داخل و خارج ران به سیکل های درمانی بیشتری نیاز دارد. این روش برای کسانی که قبلا کرایولیپولیز تحت درمان لیپوساکشن قرار گرفته و در قسمت هایی چربی بخوبی خارج نشده است استفاده میشود که نتایج درمان بهبودی فوق العاده ای خواهند داشت.

نکات حائز اهمیت درمورد میزان نتیجه گیری ازدرمان با کرایولیپولیز:

میزان نتیجه گیری ازعمل کرایولیپولیز به عوامل مختلفی بستگی دارد:

1-کیفیت عملکرد دستگاه و تجهیزات تخصصی (عامل سخت افزاری) :سیستم کرایولیپولیز ازطریق ایجاد دمای زیر صفردر عمق بافت چربی باعث فریزشدن سلولهای کرایولیپولیز مولد چربی می شود ،بنابراین دستگاه باید توانایی ویژه دراین زمینه را دارا باشد.

الف) سیستم تنظیم کننده هوشمند مکش:یکی ازمهمترین پارامترهای یک دستگاه مناسب جهت کرایولیپولیز قدرت ایجاد فشارمنفی توسط  دستگاه است.این مکش باعث میشود فقط بافت چربی وارد هندپیس شده وسرما به ارگانهایی مجاور آسیبی وارد نسازد.دریک دستگاه مناسب میزان  عمل لیپوماتیک مکش از10تا80کیلو پاسکال قابل تغییر و تنظیم  می باشد.

ب) پروب دستگاه یاهندپیس با سایزهای مختلف :دستگاه مورد تاَیید وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی ایران دارای سه هندپیس درسایزهای مختلف می باشد که بسته به میزان حجم  چربی می توان ازهریک استفاده نمود. نکته حائز اهمیت این است که هندپیس متوسط کرایولیپولیز دستگاه بهترین کارآیی رادرزمینه سرمادادن به ناحیه موردنظر داراست.

ج) سرعت ایجاد دمای زیرصفر: مهم است که دستگاه کرایولیپولیز بتواند درکوتاهترین زمان ممکن دمای عمق بافت چربی رابه زیرصفربرساند چون هرچه در زمان عمل لیپوماتیک طولانی تری این اتفاق بیفتد شانس موفق شدن عمل کرایو کمترمیشود.

د) کیفیت پدهای مورد استفاده:درصورتی که پدها ازکیفیت مطلوب برخوردارنباشند ،خطرسوختگی پوست فرد را تهدید می نماید.اولین ومهمترین سد دفاعی برای پوست افراد درحال کرایو پدهای ضد سرما می باشند،که درصورت نداشتن کیفیت مطلوب باعث کرایولیپولیز سوختگی فرد می گردند.

2- کیفیت ونحوه انجام کار( عامل تخصصی پزشکی) :که به اپراتوردستگاه  مربوط می شود.درصورتی که فرد انجام دهنده کرایولیپولیز پزشک نبوده وبه آناتومی وکالبدشناسی بدن آشنایی نداشته باشد،نحوه انجام کرایولیپولیزبه چندین علت می تواند مختل گردد:

الف) انتخاب فردمناسب جهت انجام کرایولیپولیز:باوجودآنکه کرایولیپولیز یک عمل غیرتهاجمی وبدون ضرر می باشد باز هم باید فردی که تحت درمان به این روش قرار می گیرد کرایولیپولیز بطور صحیح وعلمی انتخاب شده باشد.درصورتی که علت چاقی فرد بررسی نشده باشد وبنا به علل بیماری ومرضی فرد دچار اضافه وزن باشد ویاا حتی اضافه وزن درحد شاخص توده بدنی بالاتر از 35   %و........باشد،کرایولیپولیز نمی تواند تاَثیری در ازبینن بردن چربیهای  فرد داشته باشد.

ب)انتخاب نواحی قابل انجام وتاَثیرگذار.

ج)تشخیص نوع چربی: درصورتی که چربی فرد از نوع چربی احشایی باشد تاَثیر انجام عمل بطور چشمگیری کاهش می یابد.درحالیکه درچربی نسجی وزیرجلدی تاَثیرعمل کرایولیپولیز واقعاَ شگفت آور است.

د)نحوه گذاردن پروب برروی ناحیه: یکی دیگر از ملزومات مهم نحوه پروب گذاری در کرایولیپولیز است.پروب دستگاه باید درمواضع استفاده شده کاملاَ قرینه وبگونه ای گذارده شود که حداکثر میزان چربی رادرخود جایی دهد.درصورتی که فرد انجام دهنده کرایولیپولیز چیست؟ دراین کار مهارت لازم را داشته باشد،می تواند فرم دلخواه را درعضو مورد نظر ایجاد نماید،بنابراین باید شخصی از دستگاه کرایولیپولیز استفاده نماید که با آناتومی وکالبدد شناسی بدن آشنایی کامل داشته باشد.درصورتی که محل گذاردن پروب با دقت انتخاب شود ازعوارضی نظیرر افتادگی پوست نیز جلوگیری بعمل خواهدآمد.چرا که دستگاه کرایولیپولیز بدلیل سرد کردن موضع باید باعث لیفتینگ وکشش پوست های شل نیز بشود نه آنکه عمل لیپوماتیک عارضهَ شلی وافتادگی پوست را ایجاد نماید.

3)میزان آمادگی بدن فرد: بدن افراد مختلف دارای متابولیسم های مختلف می باشند. عده ای از افراد متابولیسم  پایه بالا دارند وسلولهای آنها می توانند سریعتر واکنش نشان دهند.

دراین دسته افراد میزان پاسخگویی به کرایولیپولیز بسیار سریعتر از افراد با متابولیسم پایه کم است ومدت زمان لازم برای کم کردن سایز وحجم چربیهای منطقهَ مورد نظر کوتاهتر بوده وپس از انجام کرایولیپولیز چیست؟ پدیده آپوپتوزیس سیکل دفع سلولهای مرده سریعتر اتفاق می افتد.در این دسته از افراد معمولاَتغییرات از20تا25روز قابل رویت است.

سوَالات مهمی در رابطه با شیوه درمان با کرایولیپولیز مطرح می شود از جمله:

آیا نتایج ماندگار ودائمی است ؟ بله –نتیجه درموضع انجام شده پایدار است .سلولهای لیپوماتیک چربی که درطی کرایولیپولیز کریستالیزه می شوند توسط پروسه طبیعی بدن حذف می گردند وزمانی که سلول چربی ازبین رفت ،قابل حیات مجدد نیست اما آنچه باید بدانیم آن است که سلولهای چربی تقریباَ تا ارتفاع 4سانتی متری درون پروب دستگاه کرایولیپولیز سرد می شوند ولی قطر چربی زیرپوستی عمل لیپوماتیک ما  بیشتر از این مقدار است وهنوز سلولهای چربی  وجود دارندکه می توانند باپرخوری افزایش حجم دهند بنابراین به یاد داشته باشیم که نتایج حاصل از کرایولیپولیز بستگی به رعایت رژیم غذایی ندارند اما درصورت عدم رعایت وتغییرندادن نحوه مصرف غذا در افرادی که چرخهَ غذایی درستی ندارند،در درازمدت افزایش حجم توده چربی بروز خواهد کرد.

آنچه مسلم است شما پس از تغییرات سایزی انگیزهَ بالاتری برای متناسب نگه داشتن اندام خود واستفاده صحیح از غذاها خواهید داشت.

تفاوت اساسی کرایولیپولیز با دیگر روشها چیست؟ روش کرایولیپولیز یک تغییر قابل توجه وطبیعی در کاهش بافت چربی است.(بدون آنکه هیچ عمل تهاجمی به بافتهای بدن اعمال گردد)کرایولیپولیز باعث ازبین رفتن فیزیکی چربیها میگردد بدون آنکه هیچ تغییرشیمیایی (نظیر لیزر و......)دربدن ایجاد نماید.هیچ تمرین ورزشی برای ایجاد نتیجه نیاز نیست والبته نتایج دائمی است .البته نتایج بسرعت لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن قابل مشاهده نیست .اما سرد کردن چربیها یک روش جایگزین موَثر برای کاهش ریسک عمل جراحی ودرد زیاد،افزایش سرعت بهبودی وکم کردن مخارج عمل است.

آیا در طول مدت انجام کرایولیپولیز احساس درد دارم ؟

به علت نیروی مکشی که دستگاه برای نگه داشتن موضع مورد نظر ایجاد می کند ، در طول مدت انجام کرایو  احساسی شبیه به باد کش شدن خواهید داشت . همچنین در زمان شروع کار احساس سرما روی موضع مورد نظر خواهید کرد ، ولی هیچگونه دردی تاکنون از مراجعین گزارش نشده است.

بعد از انجام کرایولیپولیز چه اتفاقی برای سلولهای چربی فریز شده در بدن می افتد ؟

پس از کرایولیپولیز ، سلولهای چربی به اجزای کوچکتری شکسته می شود و سپس وارد سیستم لنفاوی و سیستم ایمنی بدن شده و به صورت طبیعی همراه با مواد زاید دیگر از بدن دفع می گردند . ناحیه مورد نظر نیز به مرور زمان کوچکتر شده و چربی ذخیره شده در آن ناحیه از بین می رود

.

کرایولیپولیز2

منبع:

کرایولیپولیز - لیپوماتیک تهران | لیپوماتیک | عمل لیپوماتیک

نظرات() 
debbyyagoudaef.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 02:06 ب.ظ
An outstanding share! I've just forwarded this onto a colleague
who was conducting a little research on this. And he actually ordered me
dinner because I discovered it for him... lol. So let me reword
this.... Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending
the time to discuss this topic here on your blog.
mirnalamattina.hatenablog.com
شنبه 7 مرداد 1396 12:42 ق.ظ
It's a shame you don't have a donate button! I'd without
a doubt donate to this superb blog! I guess for now i'll settle
for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to fresh updates and will talk about this blog
with my Facebook group. Chat soon!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 11:35 ق.ظ
Magnificent beat ! I would like to apprentice whilst you
amend your site, how can i subscribe for a
blog web site? The account aided me a acceptable deal.
I have been a little bit familiar of this your broadcast provided vivid clear idea
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 03:36 ب.ظ
Nice post. I used to be checking continuously this
blog and I am impressed! Extremely helpful information specially
the last phase :) I care for such information much. I
used to be seeking this particular information for a very long time.
Thanks and good luck.
ایجاد وبلاگ رایگان
پنجشنبه 14 بهمن 1395 11:08 ق.ظ
سلام

وبلاگتون خیلی عالی و زیبا هست.

پیشنهاد می کنم از سایت های زیر هم دیدن کنید.

ساخت وبلاگ حرفه ای
http://parsablog.com

تبادل لینک رایگان
http://bloglinks.ir

با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :